فلمینگ خوشقدمی

 

فلمینگ خوشقدمی

مشخصات

  • مدرس ساز: گیتار (کلاسیک، پاپ کلاسیک،پاپ و .. )
  • نام خانوادگی: خوشقدمی
  • نام: فلمینگ
  • روز های حضور در آموزشگاه: یکشنبه - چهارشنبه

 

استاد فلمینگ خوشقدمی ، مدرس گیتار (کلاسیک، پاپ کلاسیک،پاپ و .. )
فیلمینگ خوشقدمی حسینی ، در 19 مرداد ماه سال 1340 در تهران متولد شد. او در سن چهارده سالگی با آشنایی با ساز درامز وارد دنیای موسیقی شد و پس از دو سال ، یعنی در سن شانزده سالگی به دلیل گرایشی که به ساز گیتار احساس می کرد ، شروع به فراگیری این ساز به صورت خودآموز نمود. او ابتدا به آموختن سبک کلاسیک پرداخت ولی پس از مدتی به سبک های کانتری و بلوز علاقه پیدا کرد و شروع به فراگیری این دو سبک نمود و در این راه از گروه ایتالیایی کارلودی کمک زیاد گرفت.

 

اولین کار رسمی فلمینگ خوشقدمی در سال 1365 بود که مربوط به ساخت تیتراژ برنامه تلوزیونی “بازی ، شادی ، تماشا” (قلقلی) برای برنامه کودک و نوجوان صداو سیما می شد. این برنامه در میان کودکان مخاطب بسیار زیادی پیدا کرده بود.


فلمینگ خوشقدمی در سال 1366 به همکاری با استاد فریدون ناصری جهت ساخت موسیقی متن فیلم سینمایی “هی جو” پرداخت.در این فیلم سینمایی نیاز به موسیقی کانتری احساس می شد و در این راستا از فلمینگ خوشقدمی کمک گرفته شد. فلمینگ خوشقدمی در ساخت موسیقی این فیلم از یکی از آهنگ های John Denver به نام Country Roads الهام گرفت.
در سال 1368 آلبوم “گل های خوب دوست ” به آهنگسازی فلمینگ خوشقدمی و با صدای خانم پری زنگنه روانه بازار شد.
در سال 1369 فلمینگ خوشقدمی همکاری خود را با مرکز موسیقی و سرود صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرد و در این راستا ت کنون آهنگ های زیادی را برای این مرکز ساخته است. از جمله این آهنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
نسیمم و غنچه ، گل مهر ، نیز ، جنگل ، دریا یه آشنا می خواد ، چراغ راه ، هم نفس ، برف ، خواب ، نگاه تازه و ...
در سال 1376 آهنگ آوای صلح به سفارش سازمان یونیسف توسط فلمینگ خوشقدمی ساخه شد تا نماینده ی شایسته ای برای موسیقی ایران در این سازمان باشد. این آهنگ که با نام “کودک جهان” هم شناخته شده است سروده شاعر صاحب نام کودک و نوجوان ، آقای اسدالله شعبانی می باشد.


در همین سال اولین کنسرت فلمینگ خوشقدمی در تالار فارابی دانشگاه هنر به صورت انفرادی برگزار شد که در این اجرا مخاطبان شاهد اجرای همزمان سه گیتار ، هارمونیکا (ساز دهنی) و تمبورین توسط وی بودند. در این کنسرت قطعات بی کلام گیتار و ساز دهنی ساخته فلمینگ خوشقدمی اجرا شد که مورد استقبال عمومی قرار گرفت.


در همین سال فلمینگ خوشقدمی ، آهنگسازی سریال تلوزیونی 26 قسمتی “سیاه ، سفید ، خاکستری” را به عهده گرفت. در آهنگسازی این مجموعه بیشتر از تلفیق ساز های گیار ، هارمونیکا (ساز دهنی) و سه تار استفاده شد. موسیقی متن این سریال در همان سال در نظر سنجی عمومی ، مقام اول را به خود اختصاص داد.
در سال 1378کنسرت دوم فلمینگ خوشقدمی در تالار ابن سینای شهرک غرب تهران برگزار شد.
در سال 1380 آلبوم “پرواز در شب” به آهنگسازی و خوانندگی فلمینگ خوشقدمی و اسعار صمد پرویس توسط شرکت ترانه شرقی منتشر شد.


در سال 1381 اولین کنسرت گروهی فلمینگ خوشقدمی به همراه گروه اول او در تالار بن سینای شهرک غرب تهران برگزار شد که در این اجرا علاوه بر قطعات بی کلام گیتار و ساز دهنی ، آهنگ های آلبوم “پرواز در شب” نیز برای نخستین بار به صورت زنده اجرا شدند.

آموزشگاه مویسقی تماشاگه راز